Waluta:
do kasy suma: 0,00 zł

Jak rozłożyć choinkę?

Choinka sztuczna dzięki równomiernie rozłożonym i proporcjonalnym gałązkom zawsze wygląda spektakularnie i zachwycająco. Pamiętać jednak należy, że aby uzyskać rewelacyjny efekt końcowy należy zwrócić szczególną uwagę na sam proces rozkładania drzewka. Jest to bowiem kluczowe zadanie jeśli nasza choinka na Święta ma cieszyć i zachwycać swym pięknem, dlatego postanowiliśmy przygotować poniższy samouczek z informacją o tym, jak rozłożyć choinkę sztuczną.

Od czego zacząć montaż sztucznej choinki?

Początek jest prosty. Wystarczy wyjąć drzewko świąteczne z pudełka i rozłożyć na podłodze wszystkie elementy. Tu uwaga, warto odłożyć pudełko w bezpieczne miejsce, gdyż przyda się ono po Świętach do przechowania złożonej choinki.

Kolejny krok to mocowanie stojaka. Tu wystarczy wsunąć nogi (zwykle 3) podstawy do mocowania umieszczonego przy trzonie choinki.

Następnie, jeżeli zamówiona choinka świąteczna jest duża i składa się z kilku elementów należy je ze sobą połączyć. Ten etap nie powinien przysporzyć większych trudności, gdyż wystarczy wsunąć jeden element w drugi. Małe choinki sztuczne są zwykle jednoelementowe.

To jednak nie koniec bo tu rozpoczyna się bardziej skomplikowany etap rozkładania gałązek choinki. Zaznaczyć tu należy, że im większą cierpliwością wykażemy się w tym punkcie, tym lepsze będą efekty końcowe. W zależności od wielkości drzewka zajmie on od 15 minut do nawet dwóch godzin przy tych największych i bardzo gęstych choinkach. Pragniemy tu jednak zaznaczyć, że jest to praca, która się opłaca, bo piękna choinka bożonarodzeniowa to największa ozdoba domu na Święta a sztuczne choinki mają tym bardziej spektakularny wygląd im dokładniej rozłożone są ich gałązki.

Jakie zatem powinien być nasz kolejny krok aby rozłożyć choinkę na Święta?

W pierwszej kolejności należy z każdej strony drzewka równomiernie rozłożyć gałęzie główne, które odchodzą od pnia choinki. Następnie trzeba rozłożyć w różnych kierunkach wszystkie mniejsze gałązki w taki sposób by wypełnić choinkę od środka. Zalecamy tu rozłożenie każdej gałązki z osobna, dzięki temu zachowamy kontrolę nad układem wszystkich gałęzi i uzyskamy najlepsze efekty.

Ostatnim etapem są już poprawki. W celu oceny jakości rozłożenia drzewka warto spojrzeć na nie z pewnej odległości i sprawdzić, czy wszystkie gałązki są rozłożone równo i w dobrym kierunki. Jeśli nie, należy je poprawić i jeszcze raz sprawdzić efekty w całości.

Oczywiście zalecamy, by ten ostatni etap powtarzać tak długo aż nasza choinka nie uzyska wymarzonego i idealnego kształtu.

Choinki sztuczne to nasza specjalność. Z doświadczenie wiemy, że źle rozłożone drzewko nie daje takiego efektu, jak choinka, której poświęcono czas i uwagę podczas rozkładania, bo sekret pięknej choinki tkwi właśnie w jej prawidłowym rozłożeniu.

Zapraszamy także do oglądnięcia naszego filmiku prezentującego jak rozłożyć sztuczną choinkę! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium