Zalety sztucznych choinek

18.jpg

Domyślnym rozwiązaniem na święta są oczywiście żywe drzewka, lecz taki wybór ma równie dużo wad co zalet. Naturalna choinka z pewnością będzie okazalsza, a ponadto wypełni mieszkanie świeżym, leśnym zapachem. Podstawową przeszkodą jest trwałość. Roślina nie jest w stanie przetrwać zbyt długo poza swoim środowiskiem naturalnym. Tym samym wraz z upływem czasu traci swoje walory estetyczne, a opadające igły mogą narobić w pokoju sporo bałaganu.Najlepszą alternatywą są sztuczne choinki. Warto zaznaczyć, że posiadają wiele plusów, a przy okazji nie są obciążone wyżej wspomnianymi wadami. Jakie są zatem główne zalety sztucznych choinek?

Inwestycja na lata

Na pierwszy rzut oka można dojść do niewłaściwych wniosków w kwestii kosztu choinek. W końcu sztuczne drzewka są średnio dwukrotnie droższe niż żywe. Nie należy jednak zapominać, że wycięte drzewko stanowi rozwiązanie wyłącznie na jeden rok. Po paru tygodniach należy ją wynieść na zewnątrz i wkopać do ziemi. Może się również okazać, że będzie trzeba ją wyrzucić ze względu na kiepski stan. Z kolei sztuczna choinka stanowi rozwiązanie na dłuższą metę. Można jej używać nawet przez kilkanaście lat.

Ogromna różnica w trwałości

Żywe drzewko wygląda imponująco i pięknie pachnie, ale nie da się uniknąć tego, że prędzej czy później zacznie po prostu usychać. Jeżeli ktoś nie chce przechodzić przez to co roku, to powinien sięgnąć po sztuczną choinkę. W tym przypadku wystarczy jedynie przestrzegać kilku prostych zasad. Po zakończeniu okresu świątecznego należy zapakować drzewko do kartonu, który powinien znajdować się w suchym miejscu o umiarkowanej temperaturze.

Wygodne przechowywanie

Różnica w trwałości niesie za sobą również kolejny argument przemawiający na korzyść sztucznych choinek. Otóż żywe drzewka za każdym razem wymagają sporo zachodu. Decyduj ac się na naturalną choinkę zazwyczaj musimy po nią jechać osobiście. Oprócz naszego czasu i kosztów paliwa, dojść mogą również wydatki związane z czyszczeniem samochodu. Ponadto nie mamy pewności z jakiego źródła pochodzi choinka. Drzewko z nielegalnej wycinki mogą okazać się chore i szybko uschnie. Natomiast w przypadku sztucznych choinek wszystko możemy załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu i mamy pewność że choinka posłuży nam przez wiele lat. Wszystko masz dostępne w szafie, piwnicy albo na strychu. Wystarczy wyciągnąć pudełko, wybrać ozdoby i przystąpić do przystrajania gałęzi.

Efektowny wygląd

Wśród zalet sztucznych choinek należy wspomnieć o ich walorach estetycznych. To już nie są ozdoby rodem z poprzedniej epoki. Wówczas producenci tworzyli po prostu stelaż ze sterczącymi drutami, a całość była pomalowana na zielony kolor. Współczesne wytwory do złudzenia przypominają prawdziwe rośliny. W związku z tym można śmiało zdecydować się na takie rozwiązanie i w spokoju spędzić rodzinne święta zamiast wciąż przejmować się opadającymi igłami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium