Sztuczne choinki do kupienia. Czym się kierować?

14.jpg

Jakie jest pierwsze skojarzenie ze świętami Bożego Narodzenia? Choinka! Bez niej święta nie byłyby takie same! Ciężko jest wyobrazić sobie, że na tę okazję mogłoby jej zabraknąć. Tradycyjnie od lat do domów kupuje się żywe drzewka. Obecnie jednak panuje również trend na sztuczne choinki zielone, które różnią się tych produkowanych przed laty. Sztuczna sosna, czy inne drzewko to rozłożysta i gęsta syntetyczna roślina. Łatwo jest pomylić je z prawdziwymi. Jaki rodzaj choinki sztucznej wybrać? Jaka wysokość choinki będzie odpowiednia? Choinki białe czy zielone? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Wysokość choinki sztucznej

Dobór rozmiaru to z pewnością jedna z najbardziej skomplikowanych decyzji przy wyborze drzewka. Jest to zależne głównie od tego, ile miejsca mamy w mieszkaniu. W przypadku drzewka sztucznego jest to prostsze o tyle, że może być ono postawione w zasadzie wszędzie, nawet przy źródle ciepła takim jak kaloryfer czy kominek.

Choinki sztuczne 1 m

Drzewka o wysokości metra zmieszczą się w zasadzie wszędzie. Nadają się głównie do małych mieszkań, w których większe choinki zajęłyby zbyt dużo miejsca. Można je postawić także na stole lub na większym parapecie, co pozwala zaoszczędzić nieco więcej przestrzeni. Ponadto choinki sztuczne 1m są bardzo szybkie w ubieraniu. Niektóre sprzedawane są już gotowe i przystrojone.

Choinki sztuczne 2 m

Rozwiązanie znajdujące się pomiędzy najmniejszymi i największymi choinkami. Jest to najczęstszy wybór spośród choinek. Nie są one zbyt trudne w ozdabianiu i zmieszczą się do większości średniej wielkości domów. Choinki sztuczne 2m to rozwiązanie pasujące praktycznie do każdego rodzaju wnętrza.

Choinki sztuczne 2,5 m

Są to w zasadzie największe dostępne modele na rynku. Ze względu na wysokość choinki sztuczne 2,5 m stanowią o wiele rzadszy wybór. Pomimo tego zawsze prezentują się okazale, gdziekolwiek nie zostałyby postawione. Sztuczne choinki 2,5m, ze względu na rozmiar, są stawiane na specjalnych wzmacnianych stojakach.

Rodzaj choinki sztucznej

Najważniejszym parametrem jest materiał, z którego choinka została wykonana. Dzieli się je na żyłkowe, foliowe PCV, polietylenowe PE, oraz inne, hybrydowe wykorzystujące wymienione tworzywa. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Sztuczny świerk

Sztuczny świerk z PE jest produktem, który cechuje się przede wszystkim wyjątkowym odwzorowaniem szczegółów. Dzięki wysokiej jakości plastiku PE, choinki sztuczne świerk czy to w wersji Alaska, alpejskiej czy świerku kaukaskiego, wyglądają naprawdę jak żywe. .

Sztuczna sosna

Jest to obecnie najczęściej spotykany rodzaj sztucznych drzewek na rynku. Mimo że jeszcze do niedawna nie były zbyt popularne. Charakteryzują się szerokim wyborem dostępnych rozmiarów. Sztuczna sosna posiada długie igły imitujące wyglądem te u swojej naturalnej odpowiedniczki.

Sztuczna jodła

Choinka sztuczna wzorowana na naturalnej jodle. Charakteryzuje się końcówkami gałązek obcinanymi na prosto. Zbudowana jest z dużej ilości gałązek, co powoduje, że jest bardzo gęsta. Poza tym jak doskonale imituje gałązki prawdziwej choinki. Większość modeli typu sztuczna jodła posiada zintegrowane z pniem gałązki.

Kolor choinki sztucznej

Do najbardziej tradycyjnych należą sztuczne choinki zielone i choinki białe. Nie jest to jednak żadna żelazna reguła. Na rynku spotkać można się także z niestandardowymi rozwiązaniami. Czym jednak charakteryzują się poszczególne barwy i do czego można je dopasować?

Choinki białe

Choinki białe pasują najbardziej do stylu nowoczesnego. Są one dosyć innowacyjnym rozwiązaniem, przez co sprawiają wrażenie eleganckich i dostojnych. Gałązki tego typu modeli wyglądają jak prawdziwe, oprószone jeszcze śniegiem drzewko prosto z lasu. Choinki białe doskonale komponują się z jasną i minimalistyczną aranżacją. Ponadto wprowadzają one do pomieszczeń wysublimowane uczucie chłodu. Można tego uniknąć poprzez dobranie odpowiednich ozdób, które ożywią jej zimne oblicze i odrobinę ocieplą świąteczne wnętrze.

Choinki zielone

Zieleń jest najczęściej wybieranym kolorem z tego względu, że doskonale imituje prawdziwe drzewka. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupić żywego drzewka lub po prostu nie mogą ze względu na alergię lub małą ilość miejsca w mieszkaniu. Święta bez jakiegokolwiek przystrojonego drzewka to nie święta. Wie to każdy, zarówno dorosły, jak i maluch. Choinki zielone to zaraz obok Mikołaja pierwsza rzecz, która kojarzy się ze świętami.

Inne kolory choinek

Chcesz urozmaicić nieco standardowy wystrój świątecznego domu? Jeśli jeszcze się wahasz, to odpowiedź jest bardzo prosta. Spróbuj! Zdecydowanie warto zainwestować w takim wypadku w złotą, seledynową bądź srebrną choinkę! Z pewnością zaskoczysz swoich znajomych i rodzinę, która wpadnie do ciebie na świąteczne spotkanie! Innowacyjne kolory potrafią przełamać powszechnie przyjęte standardy i stworzyć całkowicie niespotykane aranżacje świątecznych wnętrz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium