Ozdoby świąteczne na balkon – sprawdzone pomysły

90.jpg

-->

Święta to czas, w którym ozdoby pojawiają się nie tylko we wnętrzach domów, lecz także w przestrzeniach poza bryłą budynku. Mowa tu np. o balkonach – zarówno w obiektach wolnostojących, jak i blokach mieszkalnych. Jak udekorować balkon na święta, by przyciągał wzrok i tworzył niesamowitą atmosferę?

Ozdoba balkonu na święta, czyli wszechobecne światełka

Najpopularniejszym sposobem na udekorowanie balkonu na święta jest oplecenie barierek światełkami. Muszą być to jednak ozdoby stworzone z myślą o wykorzystaniu poza budynkiem. Mają one specjalną obudowę spełniającą normy wodoszczelności. Takie światełka są także odporne na działanie bardzo niskich temperatur, które w Polsce wciąż się zdarzają.

Kolor światełek zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Klasycznym rozwiązaniem są modele żółte i białe. Na rynku znaleźć można jednak produkty pozwalające na samodzielne zmienianie barwy czy dostosowywanie sposobu świecenia. Z tego powodu wybór jest naprawdę szeroki, a na ulicach pojawiają się zarówno minimalistyczne lampki, jak i znacznie bardziej kolorowe kompozycje.

Girlanda Świąteczna na balkon z szyszkami

Taka ozdoba balkonu na święta jest widoczna głównie w nocy, po włączeniu lampek. Prezentuje się bardzo elegancko i od razu kojarzy się z Bożym Narodzeniem. W ciągu dnia światełka są jednak zupełnie niewidoczne, dlatego dobrym pomysłem jest wzbogacenie ich zieloną, sztuczną girlandą.

Girlandy świąteczne na balkon

Malowana girlanda Bożonarodzeniowa na balkon

 

Girlandy świąteczne na balkon prezentują się doskonale zarówno w dzień, jak i w nocy. Przypominają one gałązki prawdziwych choinek, jednak są stworzone w taki sposób, by umożliwiać zaplecenie wokół barierek i dostosowanie kształtu do konkretnej konstrukcji. Girlandy tego typu mogą występować w wielu formach – od klasycznych, zielonych kompozycji, aż po produkty zawierające szyszki czy nawet efekt oszronienia igieł. Wybór odpowiedniego modelu zależy od tego, w jaki sposób chcesz go udekorować.

Girlanda na balkon Świerk

Girlandę warto opleść światełkami. Wówczas dekoracja będzie widoczna zarówno w trakcie dnia, jak i w nocy. Czasem wystarczą wyłącznie lampki, ale niektóre osoby decydują się na wzbogacenie dekoracji balkonu również innymi ozdobami.

Małe choinki jako dekoracje na świąteczny balkon

Jako ozdoby świąteczne na taras czy balkon idealnie sprawdzą się również sztuczne choinki. Można je udekorować w dokładnie taki sam sposób jak w przypadku egzemplarzy o standardowych wymiarach. Sprawdzą się bombki, światełka czy łańcuchy. Warto jednak pamiętać, by takie elementy były odporne na działanie niskich temperatur i wilgoci.

 

Choinka sztuczna mała PE Ośnieżona - idealna ozdoba świąteczna na

Małe choinki można umieścić np. na balkonowym stoliku. Ważne, by były one widoczne ponad barierką. Takie ozdoby spiszą się również na wszelkiego rodzaju tarasach czy bezpośrednio przed wejściem do budynku.

Dekoracja balkonu na święta w nietypowym wydaniu

 

Dobrym rozwiązaniem jest również postawienie na dekorację balkonu na święta składającą się z nieco innych elementów. Popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju neony czy podświetlone kształty, przedstawiające np. sanie Mikołaja czy renifery. Takie elementy są bardzo wyraziste i od razu przyciągają wzrok. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą, by ich dekoracja balkonu na Boże Narodzenie znacznie odróżniała się od powszechnie stosowanych, zwykle dość subtelnych i eleganckich ozdób.

Źródło: pixabay.com

Jeśli chodzi o mniej typowe dekoracje świąteczne na balkon, dobrym wyborem są też cotton balls. Takie ozdoby pozwalają na wykorzystanie nie tylko zimą, lecz także podczas letnich spotkań na świeżym powietrzu. W połączeniu z girlandami czy bombkami dają efekt kojarzący się ze świętami, ale nie są nachalne i umożliwiają uniwersalne stosowanie.

Ciekawym rozwiązaniem są także wszelkie stroiki podwieszane nad oknami, które przyczepia się do sufitu. Mogą one przyjmować dowolne formy. Najbezpieczniejszym wyborem jest postawienie na koszyki wypełnione żywymi lub sztucznymi gałązkami i ozdobami kojarzącymi się z Bożym Narodzeniem. Warto również zadbać o to, by w kompozycji pojawiło się źródło światła, które będzie widoczne po zmroku.

Dekoracje świąteczne balkonu na parapet

Źródło: pixabay.com

Na niektórych balkonach znajdują się dość duże parapety. Można na nich umieścić zarówno mini choinkę, jak i inne ozdoby kojarzące się ze świętami. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju stroiki czy podświetlane figurki, przedstawiające np. renifery. Inną formą ozdoby tego typu są słoiki wypełnione bożonarodzeniowymi dekoracjami. Warto zadbać o to, żeby te elementy były odporne na działanie niskiej temperatury i wilgoci. W przypadku parapetów trzeba pamiętać również o tym, by dekoracje świąteczne balkonu zostały stabilnie przymocowane do powierzchni, na której stoją. Mocniejszy podmuch wiatru czy deszcz mogłyby bowiem spowodować zsunięcie się ozdób i ich zniszczenie.

Dobrym rozwiązaniem jest również powieszenie dekoracji w samych oknach. Będą one widoczne zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju lampki czy podświetlane kształty kojarzone ze świętami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium