Waluta:
do kasy suma: 0,00 zł

Najpiękniejsze choinki świata – TOP 10

96.jpg

-->

Trudno o bardziej charakterystyczny symbol Bożego Narodzenia niż choinka. Oto zestawienie świątecznych drzewek uznawanych za najpiękniejsze choinki na świecie!

Choinka przed Rockefeller Center Plaza

Co roku w Nowym Jorku przed centrum handlowym Rockefeller Center staje jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie choinek. Choć ozdobiona jest skromnie – nie posiada ani bombek, ani łańcuchów – robi ogromne wrażenie i uznawana jest za najładniejszą choinkę na świecie! Ogromny świerk osiąga wysokość ponad 20 metrów, a zdobią ją tysiące kolorowych lampek. Na jej czubku znajduje się cudownie połyskująca gwiazdka, wykonana z kryształów Swarovskiego.

Choinka przed Rockefeller Center Plaza - Źródło: stock.adobe.com

Choinka w paryskim domu handlowym Galeries Lafayette

Bajeczne ozdoby z francuskiej galerii handlowej budzą zachwyt miłośników świątecznych dekoracji. Największe wrażenie robi oczywiście ogromna, specjalnie zaprojektowana choinka, co roku zaskakująca innym wystrojem. Zawieszona jest nad głowami klientów, podobnie jak dodatkowe dekoracje wokół, co wygląda niezwykle ciekawie. Co roku rzesze turystów odwiedzają galerię, by zobaczyć ten niezwykły projekt i poczuć wyjątkowy klimat.

Choinka w Galeries Lafayette - Źródło: stock.adobe.com

 

Choinka na Piazza Castello w Turynie

Wprawdzie to wyjątkowe drzewko technicznie nie jest drzewem, to jednak należy do jednych z najpiękniejszych choinek na świecie. Imponująca instalacja w kształcie świątecznego drzewka składa się z kilku tysięcy światełek tworzących niezwykły efekt. Włosi, podobnie jak Amerykanie, cechują się ogromną kreatywnością w tworzeniu choinek, a ich projekty co roku przodują w rankingach na najpiękniejsze drzewko.

Choinka na Dworcu Głównym w Zurychu

Świąteczny jarmark w Zurychu – jeden z największych w Europie – przyciąga turystów nie tylko licznymi straganami i wyjątkowym klimat, ale także przepiękną choinką, szkląca się od kryształów Swarovskiego. Może mieć ona wysokość nawet 50 metrów, a pod nią ustawiane są przeróżne artystycznie wykonane figurki, tworzące wspaniałą scenkę rodzajową.

„Śpiewająca choinka” w Zurychu

Również w Zurychu, na jarmarku Werdmühleplatz, można znaleźć wyjątkowo piękną, choć dość nietypową choinkę. Na platformie w kształcie drzewka, udekorowanej iglastymi gałązkami, ustawiają się chóry, których członkowie są odpowiednio ucharakteryzowani i ubrani, tworzą wyjątkową, żywą instalację. Śpiewają kolędy, co tworzy niezwykły klimat i jak nic innego rozbudza świąteczną atmosferę.

Choinka w Metropolitan Museum of Art

To kolejna nowojorska choinka, która robi ogromne wrażenie. Można na niej podziwiać figurki aniołów i piękne kokardy, zaś tym, co przyciąga największą uwagę, jest neapolitańska szopka ustawiona pod drzewkiem, w której znajdują się wspaniałe, miniaturowe realistyczne rzeźby, przedstawiające moment narodzenia Jezusa. Nie brakuje drewna, kamienia i wspaniałych tkanin oraz roślin, tworzących wyjątkową scenkę. W tle wybrzmiewają także kolędy. Ta kompozycja od lat uznawana jest za jedną z najładniejszych choinek na świecie!

Choinka z opery w Sydney

Ona również co roku wzbudza wielkie emocje. Ogromna, naturalna choinka zdobiona jest światełkami oraz wielką gwiazdą na czubku. Zachwyca swoją bujnością i rozmiarem, a skromne przybranie podkreśla niezwykłość imponującego, żywego drzewka.

Źródło: pixabay.com

Dryfująca choinka z Rio de Janeiro

Po jeziorze Rodrigo der Freitas w Rio de Janeiro pływa ogromnej wysokości choinka, zdobiona tysiącami lampek, tworzących przeróżne obrazy. Każdego roku prezentuje inne zdobienie, ale bez wątpienia zawsze robi wielkie wrażenie!

Choinka z Rio de Janeiro - Źródło: stock.adobe.com

Choinki w pałacach prezydenckich

Jeśli szuka się inspiracji na najpiękniejszą choinkę na świecie – warto zerknąć na drzewka stojące w siedzibach głów państw z całego świata, uznawane za wzorcowe dla danego kraju.

Najpiękniejsza choinka w Polsce

Konkurują ze sobą drzewka z takich miast, jak Warszawa, Wrocław czy Kraków. Jednak to drzewko z Placu Zamkowego wzbudza największe zainteresowanie i co roku zaskakuje innymi, pięknymi zdobieniami.

Bez wątpienia każda choinka, nawet najmniejsza choinka, ale zdobiona z sercem i radością, w duchu świątecznej atmosfery, jest najpiękniejsza na świecie!

Choinka Sztuczna Świerk PE Alaska LED

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium