Modna choinka 2019. Jaki typ i kolor choinki w tym roku?

12.jpg

Iglaste, przystrojone świątecznie drzewko w okresie bożonarodzeniowym pojawia się w zasadzie w każdym domu. Jak jednak dobrać odpowiedni rodzaj? Jaka będzie modna choinka 2019? Przy zakupie drzewka pojawiają się różne przeszkody. Przykładowo może to być za niski lub ciasny pokój albo problem z decyzją, jakie kolory będą modne na choinkę w danym sezonie. Z reguły większość osób woli cieszyć się choinką długo po świętach i wybierają sztuczne drzewko. Obecnie i tak drzewka te to choinki jak żywe. Drudzy natomiast kochają zapach lasu iglastego i preferują choinki na pniu. Warto poznać kilka szczegółów, zanim odpowiednie drzewko bożonarodzeniowe trafi do domu.

Jakie kolory modne na choinkę w 2019?

Poprzedni rok zapisał się pod znakiem ciemnych kolorów, granatu, szmaragdu, ciemnej zieleni, kobaltu, a nawet czerni. Z pewnością kolory te powrócą również i w tym roku jako echo zeszłych świąt. Barwy te wspaniale komponują się z takimi drzewkami jak choinki pokryte sztucznym śniegiem. Poza tym kolory choinek 2019 to z pewnością tradycyjne barwy takie jak biel, czerwień, złoto i przede wszystkim srebro. Jeśli mamy na myśli kolory dekoracji choinek, można spokojnie stwierdzić, że nieśmiertelne połączenie stanowi czerwień i złoto.

Choinki gęste żywe

Na rynku zakupić można najróżniejsze gatunki drzewek świątecznych, takich jak: świerk, jodła lub sosna o wysokości nawet kilku metrów. Jeśli chcemy żeby sięgała aż do sufitu, musimy najpierw zmierzyć, czy zmieści się do naszego mieszkania. Duża sosna nie wejdzie do małego pokoju. Bardzo dużą rolę odgrywa umiejscowienie choinki. Przykładowo jeżeli ustawimy ją w miejscu zbyt ciepłym, przy kaloryferze lub kominku, to szybko straci wszystkie igiełki. Z tego względu problematyczna będzie konieczność codziennego odkurzania powierzchni wokół drzewka. Sporym atutem jest piękny zapach, jaki wydziela żywa choinka na pniu.

Zalety choinki sztucznej

Przewaga sztucznych drzewek nad żywymi polega na tym, że jest to inwestycja na kilka lat. Jest ich także o wiele więcej do wyboru. W dobrej cenie zakupić można zarówno tradycyjnie wyglądające drzewka, jak i choinki ośnieżone. Są one produkowane w różnych rozmiarach od zupełnie maleńkich do ustawienia na stoliku lub biurku, po kilkumetrowe choinki jak żywe drzewa. Te ogromne bardzo często są one ustawiane w centrach miast z okazji Bożego Narodzenia. Choinki pokryte sztucznym śniegiem stanowią doskonałe rozwiązanie i wpasują się perfekcyjnie w każdą aranżację świąteczną. Choinki ośnieżone mają po prostu swój naturalny urok. Obecnie choinka sztuczna tak bardzo przypomina żywą, że nie sposób odróżnić je z daleka.

Wybór rozmiaru to jedno, ale możemy także dobrać konkretny kolor: jasnozielony, ciemnozielony, a zdarzają się nawet wersje w innych jaskrawych barwach. Ponadto choinka sztuczna nie wydziela zapachu, który może niektórym przeszkadzać i nie wypadają z niej igły. Można również postawić ją w każdym miejscu. Wystarczy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału konkretna choinka została wykonana. Interesującym rozwiązaniem są modele wykonane z polietylenu, które wkrótce z pewnością zastąpią te tradycyjne wyprodukowane z folii.

Modna choinka 2019

Przy wyborze odpowiedniej choinki nie wolno zapomnieć jednak o bardzo ważnej rzeczy. Z zakupów wrócimy z pewnością zmęczeni. Dekorowanie świątecznego drzewka to świetny pretekst, żeby spędzić czas z rodziną. Z tego względu warto wysilić się jeszcze trochę i wspólnie przybrać w bombki i łańcuchy choinkę. Należy pamiętać, co faktycznie w Bożym Narodzeniu jest najważniejsze. Sprawmy, aby wybór choinki był doskonałą szansą na zacieśnianie więzi, a samo drzewko stało się przez okres świąteczny miejscem spotkań, rozmów lub porannego picia kawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium