Sztuczny świerk w czterech odsłonach

20.jpg

Wybór świerku na żywe drzewko świąteczne ma wielu zwolenników. Nic w tym dziwnego bowiem posiada mnóstwo zalet. Nie jest jednak wolne od wad, którymi obarczone jest każde ścięte drzewko. Żywotność wynosi maksymalnie dwa tygodnie, a z dnia na dzień będzie opadać coraz więcej igieł. W efekcie trzeba wybrać albo regularne sprzątanie, albo zabałaganiony pokój. Należy jednak pamiętać, że święta powinny służyć przede wszystkim odpoczynkowi w rodzinnym gronie. W związku z tym może rozsądniej będzie rozważyć zakup sztucznej choinki.

Rodzaje sztucznych świerków

Wybór jest bardzo rozległy, więc nietrudno znaleźć świerk jak żywy.

Świerk naturalny

Zwolennicy uniwersalnych rozwiązań powinni zwrócić uwagę na sztuczne świerki w najbardziej klasycznym wydaniu. To drzewko stanowi najwierniejsze odwzorowanie świerku pospolitego. Wśród jego cech charakterystycznych należy wyróżnić krótkie igły oraz bardzo naturalny wygląd. W tym przypadku domownicy będą mieli spore pole do popisu. Choinka będzie komponować się z różnorakimi ozdobami oraz aranżacjami wnętrz.

Sztuczny świerk alpejski

Świerk alpejski jest jak czerwone Ferrari wśród choinek. Jego ekskluzywny charakter to zasługa najwyższej jakości materiałów. Gałązki są trwałe, przyjemne w dotyku, a ponadto elastyczne, co pozwala na swobodne modelowanie kształtu drzewka. W efekcie choinka do złudzenia przypomina żywe drzewka. Bez wątpienia jest to rozwiązanie dla klientów, którzy poszukują czegoś specjalnego. Ten sztuczny świerk przez długie lata będzie zachwycał swoją wyjątkową urodą.

Świerk ośnieżony

Klasyczne rozwiązania są bardziej uniwersalne i ciężko popełnić wpadkę przy aranżacji. Czasem warto jednak puścić wodze fantazji i pozwolić sobie na eksperyment. W końcu podążanie za utartymi rozwiązaniami sprawia, że wszystko wygląda tak samo. Dopiero przełamywanie schematów umożliwia uzyskanie niepowtarzalnych efektów. Wywoływanie „efektu wow” stanowi specjalność świerku srebrnego. Wygląda on jakby zmierzył się już z pierwszymi przymrozkami i opadami śniegu, a następnie został przywieziony do domu. Drzewko posiada charakterystyczny kolor stonowanej zieleni, która jednoznacznie kojarzy się z grudniową porą w lesie iglastym. Igły przybierają srebrzysty połysk, który imituje zimową aurę i może stać się ciekawym urozmaiceniem dla całej aranżacji.

Świerk srebrny

Określenie „srebrny” pochodzi naturalnego gatunku świerku kłującego, który charakteryzuje się właśnie takim nietypowym kolorem.

Świerk Alaska

Ten model był wzorowany na drzewkach z najmroźniejszych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Jego cechą charakterystyczną jest olbrzymia liczba gałązek, która wynosi od 2 tysięcy do przeszło 4 tysięcy. W efekcie można dać upust swojej kreatywności i ustroić choinkę na wiele różnych sposobów. Rezultaty z pewnością będą piorunujące.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium