Waluta:
do kasy suma: 0,00 zł

Jaki gatunek sztucznej choinki wybrać?

22.jpg

W tysiącach polskich domów choinka stanowi najważniejszy element dekoracji świątecznych. Podczas przygotowań do celebracji należy jednak podjąć kilka decyzji. Po pierwsze trzeba zadecydować czy wybrać żywe drzewko, czy sztuczny wariant. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników.

O wyborze sztucznej choinki często decyduje wygoda

Coraz więcej osób dochodzi jednak do wniosku, że nie istnieje tylko jeden słuszny sposób na obchodzenie Bożego Narodzenia. Najważniejsze jest stworzenie miłej atmosfery, spędzenie czasu w gronie bliskich osób, a także naładowanie baterii przed kolejnym rokiem. Tym samym wygoda odgrywa coraz większą rolę w trakcie planowania uroczystości. W tej sytuacji sztuczna choinka zdaje się być znacznie lepszym rozwiązaniem niż żywe drzewko. Ponadto wybór jest znacznie większy, ponieważ producenci starają się tworzyć repliki niemal wszystkich gatunków porastających kulę ziemską. Pozostaje jeszcze kluczowe pytanie: Jakie gatunek sztucznych choinek należy wziąć pod uwagę, aby dokonać właściwej decyzji?

Świerk

Sztuczne świerki stanowią ekskluzywne rozwiązanie dla wymagających klientów. Dzięki zastosowaniu gałązek wykonanych z plastiku PE niektóre modele do złudzenia przypominają żywe drzewka. Poza replikami świerku pospolitego można również zwrócić uwagę na nawiązania do innych gatunków. Do wyboru są warianty inspirowane drzewkami rosnącymi w Alpach, na Kaukazie, a także na Alasce.

Sztuczne świerki występują w wielu wersjach kolorystycznych. W efekcie można znaleźć choinki w różnych odcieniach zielonego, srebrne akcenty, a także warianty imitujące śnieg spoczywający na gałązkach. Dodatkowo dostępne są również wersje, które zostały fabrycznie wyposażone w zestaw światełek w formie diod LED. Dzięki temu można zaoszczędzić mnóstwo czasu na szykowaniu ozdób. Wystarczy wyjąć choinkę z pudełka, postawić w dogodnym miejscu, podłączyć przewód do prądu i gotowe. Podczas przygotowań do świąt każdy ma urwanie do głowy, więc czas zaoszczędzony na strojeniu drzewka może okazać się bezcenny.

Sosna

Sztuczna sosna stanowi jedno z najtańszych rozwiązań, więc powinna przypaść do gustu osobom, które zamierzają nieco zacisnąć pasa podczas przygotowań do świat. Ceny zaczynają się już od 30 złotych za nawet metrowe drzewko. Naturalna sosna charakteryzuje się masywnymi gałęziami, odpornymi na duże obciążenia, a także długimi, zielonymi igłami. Podobne zalety posiadają sztuczne drzewka. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę choinek z tego gatunku, które są zróżnicowane pod względem liczby gałązek, wysokości, a także walorów estetycznych. Ten ostatni element jest szczególnie istotny przy tworzeniu świątecznej aranżacji. Dostępne warianty nawiązują do rozmaitych gatunków znajdujących się na terenie różnych krajów. W efekcie można znaleźć gatunki klasyczne jak i produkty nawiązujące do wyglądu drzewek rosnących w Alpach bądź na Syberii. Różnią się one kolorem oraz konstrukcją. Dodatkowo można znaleźć również wersje z dodatkowymi detalami. Wśród nich znajdują się sztuczne drzewka z szyszkami, choinki na naturalnym pniu a także drzewka imitujące efekt ośnieżenia gałązek.

Jodła

Sztuczna jodła jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem, dlatego bywa jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań na okres świąteczny. Oczywiście cena nie jest jedynym kryterium, na podstawie którego klienci podejmują decyzję. Ta choinka stanowi najbardziej klasyczne rozwiązanie ze względu na swoją stożkowatą konstrukcję oraz igły średniej długości. Producenci choinek dbają, aby ich wytwory były jak najbardziej zbliżone do swoich naturalnych pierwowzorów. Wprawdzie brakuje niepowtarzalnego leśnego aromatu, ale wszystkie inne cechy do złudzenia przypominają prawdziwe drzewka. W efekcie igły są charakterystycznie spłaszczone, a także posiadają delikatną strukturę, zupełnie jak w rzeczywistości. Sztuczne jodły można otrzymać w różnych wersjach.

Tuja

Tuje najczęściej pojawiają się w naszych ogrodach działkowych oraz w pobliżu domów jednorodzinnych. Rzadko bywają wykorzystywane w charakterze choinki, ale to nie oznacza, że nie nadają się do tej roli. Wręcz przeciwnie. Osoby, które nie dysponują dużą przestrzenią powinny zwrócić szczególną uwagę na to rozwiązanie. Sztuczna tuja nie posiada rozłożystych gałęzi. Jest bardzo smukła, dzięki czemu nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jej dodatkową zaletą jest niewygórowana cena.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium