Co założyć na czubek choinki?

16.jpg

Choinka świąteczna bez charakterystycznego czubka to nie to samo. Pozbawiona pięknego, tradycyjnego zwieńczenia występującego w różnych kształtach i kolorach traci cały swój majestat. Z reguły choinkę zdobią barwne bombki, srebrne i złote łańcuchy oraz błyszczące światełka. Inni natomiast zawieszają ręcznie wykonane ozdoby po czym wieszają na gałązkach mandarynki oraz cukierki. Niektórzy pozostawiają drzewka bez żadnych ozdób albo wieszają na nim jedynie światełka.

Dlaczego warto udekorować czubek choinki?

Dekoracja czubka choinki stanowi istotną kwestię. Dobrze dobrany czubek optycznie wydłuża choinkę i sprawia tym samym, że drzewko wydaje się wyższe. Ponadto dekoracja tego typu zawsze podkreśla aranżację i dobrany styl choinki. Trendem w tym roku jest przykładowo gwiazda LED na szczyt choinki, która doskonale wpasowuje się w minimalistyczny wystrój świątecznego drzewka. Co zatem założyć na czubek choinki?

Anioł na szczyt choinki

Jednym z pomysłu na zwieńczenie drzewka jest anioł na szczyt choinki. Obecnie produkcja figurek jest bardzo staranna i precyzyjna. Figurki tego typu z reguły są ręcznie szlifowane i malowane wysokiej klasy farbami. Aniołki malowane są ręcznie przez co wzory są genialnie nasycone i cieniowane, co nadaje im unikalny wygląd. Z pewnością aniołek to doskonała ozdoba na szczyt choinki.

Gwiazda na czubek choinki

Czubek na choinkę w postaci gwiazdy to z pewnością jedna z najpopularniejszych i częściej wybieranych dekoracji świątecznych. Gwiazdy na choinkę można nabyć w wielu wariantach. Zarówno najbardziej klasyczne gwiazdy z plastiku i ze szkła, ale także słomiane i ze światełkami LED. Bardzo efektowna jest np. świecąca gwiazda na czubek, która kontrastuje z resztą aranżacji. Ozdoba tego typu jest wyjątkowo wyrazista, gdyż światło idealnie odcina się, a przy tym komponuje się z zielenią igieł. Poza tym jest to element z pewnością bardzo tradycyjny w kulturze polskiej. Anioł zawieszony na czubku choinki jest interesującym elementem, który dodaje choince bardzo religijnego i odświętnego charakteru.

Inna ozdoba na czubku choinki

Ozdoba na szczyt choinki to niezwykle ważny element dekoracji mieszkania na święta. Od razu rzuca się w oczy i przyciąga uwagę. Ponadto nadaje choince określony charakter. Drzewko świąteczne pozbawione odpowiedniej dekoracji czubka nie wygląda nieodpowiednio, ale może sprawiać wrażenie niedokończonej. Jeśli nie jesteśmy przekonani ani do anioła, ani do gwiazdy, to dobrym pomysłem może być udekorowanie jej czubka innym elementem.

Warto czasami sięgnąć po bardziej wyjątkowy, innowacyjny detal. Jaką jeszcze inna formę może przybrać ozdoba na czubku choinki? Wstążka może bez wątpienia okazać się oryginalnym rozwiązaniem. Szczególnie wtedy, gdy została ręcznie wykonana. Popularnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem jest także szpikulec. Ozdoba jest zakończona ostrym szpicem, poniżej którego znajduje się pojedynczy lub często podwójny element o kulistej formie. Szpikulce najczęściej wykonane z połyskującego plastiku lub metalu. Natomiast do najpopularniejszych wariantów należą modele szklane.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium